Wystrój łazienek

Wystrój łazienek

Wystrój łazienekPomieszczenie to zgodnie z teorią Feng Shui będzie trudne do okiełznania, ponieważ dominuje tu żywioł wody. Woda może powodować zastoje energetyczne, żywioł jest gęsty. Energię tą może rozrzedzić powietrze, dla tego wskazana ze wszech miar jest obecność okna w łazience. Pomieszczenie to koniecznie należy często wietrzyć i zapewnić mu dobrą wentylację.

 


Wystrój łazienkiOczywiście nawet w łazience można stosować Feng Shui. Podstawowe więc dla całokształtu będzie utrzymanie porządku. Każdy najmniejszy drobiazg, który niekoniecznie codziennie jest używany, koniecznie powinien mieć swoje miejsce. Idealnym rozwiązaniem jest trzymanie kosmetyków i wszystkich przyborów toaletowych w zamkniętych szafkach (koniecznie należy znaleźć w nich miejsce dla urządzeń elektrycznych, jak na przykład suszarki do włosów, lokówki itp.). Kolejnym ważnym elementem w łazience jest jej kolorystyka i oświetlenie - powinny dominować jasne kolory, a oświetlenie powinno być białe i przede wszystkim jasne. W ten sposób buduje się przestrzeń oraz pobudza do działania i wprawia energię w ruch. Straty energii mogą pojawiać się przy nie opuszczonej desce sedesowej oraz w wypadku cieknących kranów - energia wtedy może uciekać przez rury odpływowe.

Łazienki zgodnie z Feng Shui są odpowiednim miejscem dla roślin pochłaniających nadmiar wilgoci. Łazienkowe Feng Shui zabrania umieszczania luster na przeciwko siebie, ponieważ powodują one niedobre zawirowania energetyczne - ale oczywiście ogólnie duże lustra są jak najbardziej wskazane.